- This topic has 0 odgovora, 1 glas, and was last updated 1 mesec ranije by Stević Bojan.
-
AutorČlanci
-
13.11.2024 u 12:04 #595703Stević BojanUčesnik
Заједничка пољопривредна политика ЕУ
Будућа пољопривредна политика Републике Србије, као земље у процесу приступања ЕУ, посебно део који се односи на директна плаћања, биће потпуно усклађена са Заједничком пољопривредном политиком ЕУ. Одређени ниво флексибилности биће омогућен у начину одобравања плаћања, јер се узимају у обзир карактеристике и специфичности националне пољопривреде.
Заједничка пољопривредна политика ЕУ има за циљ да обезбеди довољне количине хране за становништво, одрживо управљање природним ресурсима, равномеран развој руралних подручја, као и пристојан животни стандард пољопривредницима и запосленим у пољопривреди и снабдевање разноврсном безбедном храном. Да би се постигли дефинисани циљеви потребно је обратити пажњу на три групе мера:
- Директна плаћања
- Мере уређења тржишта
- Мере руралног развоја
Допунска подршка дохотку за младе пољопривреднике, биће намењена младим пољопривредницима који се први пут региструју као пољопривредници. Старосна граница за младог пољопривредника у новој Заједничкој пољопривредној политици до 2027. године је 35-40 за све државе.
Млади пољопривредник мора бити носилац газдинства који је прошао одговарајућу обуку, коју дефинишу државе чланице, да би добио ову врсту подршке.
Максимално трајање подршке у оквиру ове мере је до 5 година, почев од прве године подношења захтева. Плаћање се може спроводити на основу прихватљивог хектара или као паушално плаћање по пољопривреднику. О максималном броју хектара прихватљивом за подршку одлучује се на националном нивоу.
-
AutorČlanci
- Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.