Подстицаји у ИПАРД II програму ЕУ – МЕРА 1

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • #513892
    Trtovac Zumreta
    Participant

      Корисник остварује ИПАРД подстицаје, без обзира на укупну вредност инвестиције, у оквиру следећих граница:
      1) за сектор воћа, сектор поврћа и сектор осталих усева у износу од 5.000 до 700.000 евра;
      2) за сектор млека и сектор месо у износу од 5.000 до 1.000.000 евра.
      Корисник може да оствари укупан износ ИПАРД подстицаја у складу са овим правилником од 1.500.000 евра у периоду спровођења ИПАРД програма.
      Право на ИПАРД подстицаје може се остварити искључиво за инвестиције које су реализоване након доношења решења о одобравању пројекта, осим за општи трошак који може да настане у периоду важења ИПАРД програма.
      ИПАРД подстицаји утврђују се у процентуалном износу од вредности прихватљивих трошкова инвестиције умањене за износ ПДВ-а, и то:
      1) 60% од укупних прихватљивих трошкова
      2) 65% од укупних прихватљивих трошкова – ако је корисник лице млађе од 40 година на дан доношења одлуке о одобравању пројекта;
      3) 70% од укупних прихватљивих трошкова – ако је место инвестиције у планинским подручјима у складу са посебним прописом којим се одређују подручја са отежаним условима рада у пољопривреди.
      За инвестиције у области управљања отпадом и отпадним водама ИПАРД подстицаји се утврђују у додатном износу од 10% преко процентуалног износа из става 1. овог члана.
      Дипл.инг.сточарства Зумрета Тртовац

    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.