Ograničenja u primeni a.m. dimetoat

Forum PSSS Zaštita bilja Ograničenja u primeni a.m. dimetoat

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • #516164
    Dželatović Slavica
    Participant

      Direktor Uprave za zaštitu bilja donošenjem Rešenja 31.12.2019. ukida Rešenja o registraciji sredstava za zaštitu bilja koja sadrže aktivnu suptancu dimetoat, i to: Ditox, Danadim progres, Dimetogal, Fosfamid 40 EC, Jura, Perfekthion, Perfekthion top, Sonar extra, Zagor, Sistemin 40 EC, Sonar i Tetolin.
      Zalihe sredstava za zaštitu bilja a.m. dimetoat mogu se stavljati u promet ako nije istekao rok upotrebe označen na deklariji i uputstvu za primenu (etiketi) pod sledećim uslovima:

      – Do 30.06.2020. godine dozvoljena je prodaja postojećih zaliha sredstava za zaštitu bilja na veliko
      – Do 30.12.2020. godine dozvoljena je prodaja postojećih zaliha sredstava za zaštitu bilja na malo samo korisnicima sredstava za zaštitu bilja (osim Tetolin – do 30.06.2020.)
      – Do 30.06.2020. godine dozvoljena je primena sredstava za zaštitu bilja korisnicima sredstava za zaštitu bilja, za primenu u zasadu trešnje i višnje
      – Do 30.06.2021. godine dozvoljena je primena sredstava za zaštitu bilja korisnicima sredstava za zaštitu bilja, za primenu u svim ostalim kulturama.

      Po propisima koji regulišu ovu oblast ostavljen je period od najčeše 18 meseci (princip: 6 promet na veliko + 6 promet na malo + 6 primena) do potpunog ukidanja u primeni.

      Slavica Dželatović, dipl.inž. zaštite bilja

    Viewing 1 post (of 1 total)
    • You must be logged in to reply to this topic.